directadmin
Dizin Yapısı

Hesabınızın temelinde, şu dizinler yer alır:

/backups
/domains
/mail
/public_html

/backups (yedekler)
“/backups” dizini, kontrol panelinizde oluşturulmuş tüm yedekleri içerir. Kontrol panelinizde bir yedek oluşturmazsanız, /backups dizinine ulaşamazsınız.

/domains (alan adları)
“/domains” dizini, hosting hesap veya hesaplarınızla alakalı dosyaların bulunduğu dizindir. Hesabınızda yer alan her domain’in kendi dizini vardır (/domains/domainisminiz.com). Bu dizinde:

/logs (aylık kayıtlar burada yer alır – bu dizin hesabınızı yarattıktan 1 ay sonra oluşturulur)
/private_html (tüm dosyalar SSL-- https:// olarak kaydedilir)
/public_html (genel siteniz için dosyalar)
/public_ftp (FTP siteniz için dosyalar)
/stats (Webalizer tarafından, istatistikler için oluşturulur – bu dizini yedeklemeyin veya silmeyin)

/mail (posta)
“/mail” dizini, sunucunuzun mail sistemi tarafından oluşturulmuş dosyaları içerir. Bu dizini değiştirmeyin, silmeyin veya ekleme yapmayın)

/public_html (genel)
“/public_html” dizini, “/domains/domaininiz.com/public_html“ adresine verilmiş bir linktir. Eğer hesabınızda, birden çok domain barınıyorsa, bu link sizi “public_html” dizinine veya en son oluşturduğunuz domaininize yönlendirir.

Hesabınızın temelinde, şu dizinler yer alır: /backups /domains /mail /public_html /backups (yedekler) “/backups” dizini, kontrol panelinizde oluşturulmuş tüm yedekleri içerir. Kontrol panelinizde bir yedek oluşturmazsanız, /backups dizinine ulaşamazsınız. /domains (alan adları) “/domains” dizini, hosting hesap veya hesaplarınızla alakalı dosyaların bulunduğu dizindir. Hesabınızda yer alan her domain’in kendi dizini vardır (/domains/domainisminiz.com). Bu dizinde: /logs (aylık kayıtlar burada yer alır – bu dizin hesabınızı yarattıktan 1 ay sonra oluşturulur) /private_html (tüm dosyalar SSL-- https:// olarak kaydedilir) /public_html (genel siteniz için dosyalar) /public_ftp (FTP siteniz için dosyalar) /stats (Webalizer tarafından, istatistikler için oluşturulur – bu dizini yedeklemeyin veya silmeyin) /mail (posta) “/mail” dizini, sunucunuzun mail sistemi tarafından oluşturulmuş dosyaları içerir. Bu dizini değiştirmeyin, silmeyin veya ekleme yapmayın) /public_html (genel) “/public_html” dizini, “/domains/domaininiz.com/public_html“ adresine verilmiş bir linktir. Eğer hesabınızda, birden çok domain barınıyorsa, bu link sizi “public_html” dizinine veya en son oluşturduğunuz domaininize yönlendirir.

hosting