directadmin
Dizin Şifresi Koruması

Ana Kontrol Paneli menüsünden "Şifre Korumalı Dizinler" linkine basın. Eğer şifreniz korumalı dizinleriniz yoksa "Şifre Koruması için bir dizin bulun” linki göreceksiniz. Devam etmek için bu linke tıklayın.

 

public_html dizininin olduğu bir liste ile karşılaşacaksınız. Bir dizini şifre ile korumak için dosyanın yanındaki “Koru” linkine tıklayın. Bu örnekte, “aa” üzerine tıklayacağız.

\"\\"\\"\"

 

Daha sonra, tablonun üstündeki kutucuğu işaretleyin. Directory Prompt’ı doldurun, buraya, şifre korumalı bir dizin ismi girin. Daha sonra, dizin için bir kullanıcı adı ve bir şifre girin. “Kaydet” tuşuna basın.

Şimdi, dizininizin adresini tarayıcınıza girin ve ne olduğunu görün.

Şifre Korumalı Dizinleri Değiştirmek

Ana kontrol paneli menüsünden, "Şifre Korumalı Dizinler" linkine tıklayın. Tamamen korunmakta olan bir çok dizin listesi göreceksiniz. Örneğin:

\"\\"protect\\"\"

Dizini düzenlemek için, dizin path’ine tıklayın. Buradan dizininizin korumasını kaldırabilirsiniz( kutucuktaki işareti kaldırarak), kullanıcı adını değiştirebilirsiniz(yeni bir tane girerek), şifrenizi değiştirebilirsiniz ( yeni bir şifre girerek) veya yeni bir kullanıcı adı- şifre kombinasyonu oluşturabilirsiniz.

hosting