directadmin
FTP ile Yüklemek
 1. Adım: Bir FTP programı edinin. Sunucuya FTP aracılığı ile yükleme yapmak, özel bir program gerektirir. Birçok bilgisayar sistemi FTP’yi içermez. O yüzden internet üzerinden bir FTP programı indirebilirsiniz. Öneriler:
  IBM/Windows: LeechFTP (ücretsiz), WS_FTP LE (ücretsiz), FTP Explorer (ücretsiz), FileZilla (ücretsiz), Macintosh: Fetch (ücretsiz). 
 2. Adım: Sunucuya bağlanın.
  Tüm FTP programları, şu bilgileri ister
  Username – Kullanıcı Adı: Kontrol panelinizin kullanıcı adı.
  Password – Şifre: Kontrol panelinizin şifresi.
  Address - Adres: Sunucunun adresi.
  ftp.domaininiz.com’u kullanın.
  Port – Varsayılan port’u kullanın (21).
  Bazı programlar, host type (host tipi) sorabilirler. “auto” yu seçin. ASCII/Binary/Auto için de “auto” yu seçin. Inıtial remote folder (yabancı dosya başlangıcı) bölümünü boş bırakın veya ana web dizininden çıkmak için /domains/domaininiz.com/public_htm’ye yönlendirin.
 3. Adım: public_html dizinini açın ve dosyalarınızı yükleyin.
  Eğer, aynı hosting’de birden fazla domaininiz varsa, öncelikle /domains dizinine girip, düzenlemek istediğiniz domaini seçmelisiniz. Daha sonra public_html dizininden işleme devam edin.
  Yüklemek için, bilgisayarınızdaki dosyaları seçin ve sunucudaki dizine taşıyın. Her FTP farklı çalışır, o yüzden programın yardım dosyalarına başvurmanız gerekebilir.

MS FrontPage

Adım: Bir FTP programı edinin. Sunucuya FTP aracılığı ile yükleme yapmak, özel bir program gerektirir. Birçok bilgisayar sistemi FTP’yi içermez. O yüzden internet üzerinden bir FTP programı indirebilirsiniz. Öneriler: IBM/Windows: LeechFTP (ücretsiz), WS_FTP LE (ücretsiz), FTP Explorer (ücretsiz), FileZilla (ücretsiz), Macintosh: Fetch (ücretsiz). Adım: Sunucuya bağlanın. Tüm FTP programları, şu bilgileri ister Username – Kullanıcı Adı: Kontrol panelinizin kullanıcı adı. Password – Şifre: Kontrol panelinizin şifresi. Address - Adres: Sunucunun adresi. ftp.domaininiz.com’u kullanın. Port – Varsayılan port’u kullanın (21). Bazı programlar, host type (host tipi) sorabilirler. “auto” yu seçin. ASCII/Binary/Auto için de “auto” yu seçin. Inıtial remote folder (yabancı dosya başlangıcı) bölümünü boş bırakın veya ana web dizininden çıkmak için /domains/domaininiz.com/public_htm’ye yönlendirin. Adım: public_html dizinini açın ve dosyalarınızı yükleyin. Eğer, aynı hosting’de birden fazla domaininiz varsa, öncelikle /domains dizinine girip, düzenlemek istediğiniz domaini seçmelisiniz. Daha sonra public_html dizininden işleme devam edin. Yüklemek için, bilgisayarınızdaki dosyaları seçin ve sunucudaki dizine taşıyın. Her FTP farklı çalışır, o yüzden programın yardım dosyalarına başvurmanız gerekebilir.

hosting