directadmin
Kontrol Panelini İlk Kez Kullanma

Kontrol panelini kullanmanın birçok yöntemi vardır:

http://www.domainisminiz.com:2222 Domain’inizin yanına ”:2222” yazarak, kontrol paneline ulaşabilirsiniz.

http://www.domainisminiz.com/config Domain veya subdomain’inize “/config” ekleyerek, kontrol panelinize ulaşabilirsiniz.

password

http://77.79.77.34:2222 veya http://77.79.7734/config Kontrol panelinize, sunucunuza tahsis edilmiş herhangi bir IP adresinden ulaşabilirsiniz. Bu; domain transferiniz daha yayınlanmadan, kontrol panelinize ulaşmanız için kullanışlı bir yöntemdir.

 

Yukarıdaki resimde olduğu gibi bir pencere ile karşılaşacaksınız. Buraya kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Kontrol paneline ilk olarak kaydolduktan sonra, 2 şey yapmanız gerekiyor.

Öncelikle, sayfanın sağ üst köşesindeki "Message System" linkine tıklayın. Hesabınızla ilgili önemli mesajlar bu mesaj sistemine gelir, o yüzden, alttaki boşluğa mail adresinizi yazmanızı ve kutucuğu işaretlemenizi öneririz. Bunu yaparsanız, bir mesaj aldığınızda; kontrol paneli, yazdığınız adrese bir uyarı maili yollar.

 

Daha sonra, esas menüye dönün ve "Statistics / Logs" a tıklayın. Yine altta gördüğünüz gibi bir kutu ile karşılaşırsınız. Buraya da mail adresinizi girin. Adresin doğruluğundan emin olun. Eğer doğru değilse, değiştirin ve “Save” tuşuna basın. Buradaki adresin doğruluğu çok önemli. Çünkü hesabınız limite yaklaştığında, kontrol paneli bu adrese uyarı maili gönderecektir.

hosting