directadmin
Otomatik Cevaplayıcılar

Otomatik cevaplayıcılar, gelen tüm maillere, standart bir mesaj ile cevap veren robotlardır. Otomatik cevaplayıcılar, içeriklerine bakmaksızın tüm gelen mesajlara cevap verirler. Örneğin bazı şirketlerin fiyat listeleri, otomatik cevaplayıcılara bağlanmıştır. Potansiyel müşteriler, pricelist@domain.com adresine mail atarlar ve birkaç dakika içinde ücret listeleri maillerine gelir.

Bir otomatik cevaplayıcı oluşturmak için, öncelikle kontrol panelinden “E-Mail Menu”yü görüntülemelisiniz. Daha sonra "Otomatik Cevaplayıcı" ikonuna ve daha sonra "Yeni Otomatik Cevaplayıcı Oluştur" linkine tıklayın.

 

Öncelikle bir otomatik cevaplayıcı adı seçin.

Daha sonra, “Cevaplayıcı Mesajı” kutusuna mesajınızı yazın. HTML etiketleri eklemenize gerek yoktur.

Üçüncü olarak bir CC adresi ekleyebilirsiniz. Bu adrese, otomatik yollayıcıların her birinin çıktılarından bir kopya yollanacaktır. CC özelliğini işaretlemezseniz, otomatik yollayıcınızın kaç teklif aldığını görüntüleyebilirsiniz.

Not: Otomatik cevaplayıcıya bağlı bir pop hesabınız veya forward ediciniz olmalı. Eğer gelen mailin bir kopyasınız saklamak istiyorsanız, otomatik cevaplayıcı ile aynı isimde olan bir pop hesabı yaratın. Eğer gelen mailleri silmek istiyorsanız, ve sadece cevap yollamak istiyorsanız, aynı isimde forward edici yaratmalı ve maili :blackhole:’a forward etmelisiniz.

Otomatik cevaplayıcıları silmek / değiştirmek

Tüm otomatik cevaplayıcılar, “Otomatik Cevaplayıcı” menüsünde yer alır. Onları silmek için, yanlarındaki kutucukları işaretleyince “Seçileni Sil” tuşuna basın.

 

Otomatik cevaplayıcıları değiştirmek için, “Otomatik Cevaplayıcı” yanındaki "Değiştir" linkine tıklayın. Modify özelliği, otomatik cevaplayıcı mesajını ve CC adresini değiştirmenize yardımcı olur. İşiniz bittiğinde “Oluştur” tuşuna basabilirsiniz.

hosting