directadmin
Tatil Mesajı

Tatil mesajı, insanlara sizin bilgisayar başında olmadığınızı söyler. Genel bir tatil mesajı şöyle olabilir: “E-mailinizi aldım fakat, 21 Haziran’a kadar burada değilim. Mailinizi bu tarihten sonra cevaplayabilirim.” Tatil mesajları, daha önceden var olan POP3 hesapları ile birlikte çalışır.

Bir tatil mesajı oluşturabilmek için, öncelikle kontrol panelinden "E-Posta" menüsü görüntülenmeli. Daha sonra, “Tatil Mesajları” a ve sonra da "Tatil Mesajı Ayarla" linkine tıklanmalı.

 

İlk olarak, tatil mesajı eklemek istediğiniz POP3 hesabınızı seçin. İkinci olarak, tatil mesajınızı “Tatil Mesajı” bölümüne yazın. Üçüncü olarak da başlangıç ve bitiş tarihlerini girin( vacation start/stop). Son olarak da “Oluştur” tuşuna basın.

Tatil mesajlarını silmek/değiştirmek

Tüm tatil mesajları, vacation messages menüsünde listelenmiştir. Bir tatil mesajını tamamen silmek için, “Tatil Hesabı” nın yanındaki kutuyu işaretletin ve “Seçileni Sil” butonuna basın.

 

Bir tatil mesajı, vacation account’un yanındaki “Değiştir” linkine basılarak değiştirilebilir. Değiştir özelliği, mesaj metnini, tatilin başlangıç ve bitiş tarihlerini değiştirmenizi sağlar.

hosting