directadmin
Ne Yedekleyeceğinizi Seçmek

Öncelikle, ana kontrol panelindeki “Site Backup” ikonuna tıklayarak site yedekleme menüsünü açın. Gördüğünüz gibi yedeği oluşturulacak birçok şey var.

 

 

Web Site Data (Web Sitesi Verileri)

Domains Directory (Domain Dizini)
Buradan, domain dizininizdeki tüm dosyaları yedekleyebilirsiniz. Eğer birden fazla domaininiz varsa, bütün domainleriniz yedeklenir. Yedeklenmiş dosyalar: log’ları, private_html, public_ftp, public_html ve stats (istatistikler)’i içerir. Çünkü subdomainler, public_html dosyanızdadır ve bu yüzden onlar da yedeklenir. Eğer web sitenizin ayarları ile değil sadece içeriği ile ilgili ilgileniyorsanız bu seçeneği seçin.

Subdomain Listeleri
Bu, yaratmış olduğunuz, subdomain isimlerini yedekleyecektir; Subdomain’lerin içindeki dosyaları değil. Eğer birçok subdomaininiz varsa bu seçeneği kullanın. Eğer subdomain listesini yedeklemeyi atlarsanız, her bir subdomain’i, manuel olarak tekrar oluşturmanız gerekecektir.

E-mail

POP Accounts - POP Hesapları: Bu, hesap ayarlarınızı tüm POP mail adresleriniz için yedekleyecektir.
Forwarders - Gönderenler: Bu, sizin tarafınızdan oluşturulmuş tüm göndericileri yedekleyecektir.
Autoresponders - otomatik cevaplayıcılar: Bu, hesabınızdaki tüm otomatik cevaplayıcıları ve onların mesaj içeriklerini yedekler.
Vacation Messages -Tatil Mesajı: Bu, tüm tatil mesajı ayarlarını ve tatil mesajının kendisini yedekler.
E-mail Settings – E-posta Ayarları: Bu, tüm filtreleri ve tüm spam mail mailleri yedekler.

FTP

FTP Hesapları
Bu sizin tarafınızdan yaratılmış tüm FTP hesaplarını yedekler. Şunu unutmayın ki, FTP dizinindeki hiçbir dosyayı yedeklemez. Eğer FTP dizininin içeriğini yedeklemek isterseniz, lütfen ana “backup” (yedekleme) ekranından; "Domains Directory" i tıklayın.

FTP Ayarları
Bu FTP seçimlerinizi yedekler. Örneğin, isimsiz FTP engellenmiş mi veya isimsiz kullanıcılar yükleme yapabilirler mi?

Veritabanları

Tüm kullanıcıların veritabanlarını yedeklemek
Bu, hesabınıza bağlı tüm MySQL veritabanlarını yedekler. Veritabanlarınızı oldukça sık yedeklemelisiniz, özellikle de siteniz onlara bağlıysa. (örneğin, forumlar)

hosting