directadmin
Filtreler

Filtreler, belli başlı maillerin, engellenmesine neden olurlar. Filtreler evrenseldir; bu da belirli bir mail hesabu için filtreler olmayacağı anlamına gelir. Filtre oluşturmak için, öncelikle kontrol panelinden "E-Mail Menu"yü görüntüleyin. Sonda “Filters” ikonuna basın.

filters

 

İlk seçenek, belirli bir mail adresinden gelen mailleri engellemenizi sağlar. Buraya mail almak istemediğiniz adresi yazın ve “Block” tuşuna basın.

İkinci seçenek, belli bir alan adından(domain) gelen mailleri engellemenizi sağlar. Alan adını girin (www kullanmayın) ve “Block”a basın.

Belirli bir kelimeyi barındıran mailleri engelleyebilirsiniz. Bu kelimeyi girin ve “Block” tuşuna basın. Bu özellik, hem e-mail konusu hem de metni içinde istenmeyen kelimeleri fark edince, maili engeller.

İsterseniz, almak istediğiniz en büyük mail boyutunu da buradan belirleyebilirsiniz. Örneğin, 3000 Kb yazın ve “Block” tuşuna basın.

Adult fitler (yetişkin filtresi) “Enable” tuşuna basılarak açılıp kapatılabilir. Yetişkin filtresi, en gelen cümleleri, kelimeleri ve adresleri engelleyecektir.

Filtreleri Silmek

Tüm filtreler, “filters menu”de listelenir. Ve aşağıdaki gibi görünür.

pop3 email

 

Bu örnekte, badsite.com’dan gelen mailleri artık engellemek istemediğimiz belirtilmiş. Kaldırmak istediğiniz filtrelerin yanındaki kutuları işaretleyin ve “Delete Selected” deyin.

hosting